Hotel Przyjazny Rodzinie

Wczasy pod gruszą, wyjazdy pod namiot i do domków letniskowych – tak jeszcze kilkadziesiąt lat temu Polacy spędzali swój urlop. Gotowanie na palniku gazowym w zaimprowizowanej kuchni, choć do łatwych nie należało, to jednak przez nasze babcie i mamy wspominane jest z uśmiechem na twarzy. Dzieci biegały samopas – najstarszy miał pilnować jednak, żeby nikomu włos z głowy nie spadł. Piękne czasy – pomyślą jedni. Drudzy – my żyjący w roku 2016 pomyślimy – a hoteli nie było?

 

Nie da się ukryć, na przestrzeni lat znacząco zmienił się sposób, w jaki Polacy wypoczywają. I choć w biwakowaniu nie widzę nic złego. Mało tego, sama kilka razy miałam okazję tak wypoczywać i bardzo miło to wspominam. To jednak, po trzydziestce z rocznym dzieckiem pod pachą i mężem, który ceni wygodny materac, wybieram zazwyczaj opcję hotelową. Przed pojawieniem się na świecie Jasia wybór noclegu nie był dla mnie trudny. Najważniejsze: miało być klimatycznie, z dobrymi śniadaniami, z fajnymi widokami i wygodnym łóżkiem. Teraz sprawa wygląda nieco inaczej. A miejsce, które obraliśmy na zakwaterowanie musi być bezpieczne i wygodne dla naszego malucha. Tak też, aneks kuchenny wskazany, dużo przestrzeni do raczkowania i stawiania pierwszych kroków, kategorycznie brak schodów w pokoju – takie kryteria wybrałam szukając miejsca na nasz czerwcowy pobyt w górach. Nie będę pisać tu o łóżeczku, wanience, krzesełku w restauracji czy pokoju zabaw, bo to raczej w większości hoteli norma.

Wybór łatwy nie był, ale dla mnie to duża frajda przeszukiwać internet w poszukiwaniu, tego idealnego miejsca wypoczynku. Oczywiście, to co napisane na stronie internetowej bądź w serwisach hotelowych czasami mija się z prawdą. Z pomocą przychodzi HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE. To ogólnopolska kampania i zarazem konkurs, który w założeniu ma oceniać i promować te obiekty hotelowe, które tworzą atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Aktualnie trwa jego ósma edycja. W drugiej połowie roku dowiemy się więc, które hotele zdaniem jury są przyjazne rodzinie. A tymczasem, jeżeli już teraz szukacie noclegu w hotelu odsyłam Was do przewodnika, który znajduje się na stronie www.rodzinawhotelu.pl.

A Wy, jaki hotel przyjazny rodzinie polecacie?