Czy wiedzieliście, że ciekawie prowadzony profil hotelu na Instagramie przyciąga gości? Coraz więcej osób szukając pomysłu na spędzenie urlopu bądź weekendu poza domem przegląda nie tylko Facebooka, ale przede wszystkim Instagram!

 

Media społecznościowe pomagają podjąć decyzję. Obserwujemy oficjalne konta instagramowe hoteli, ale również hasztagi, które dotyczą hoteli czy miejscowości. Podglądamy hotel oczami znanych osób i tych nam obcych. Instagram i inne media społecznościowe są nieodłącznym towarzyszem młodego człowieka i powinny być elementem każdej Mapy Podróży Gościa Hotelowego.

Zapraszam do zapoznania się z moim subiektywnym rankingiem 7 profili hoteli i obiektów agroturystycznych, które wywołały u mnie myśl: „Super! Chcę tam jechać”. A jakie Wy instagramowe profile polecacie? 

 

1. Stara Farma – gospodarstwo agroturystyczne w Beskidzie Niskim. PLUS za naturalność, sielskość i zdjęcia oddające wspomnienia z dzieciństwa.

2. Fulinowo – apartamenty w Grzybowie i Kuźnicy. PLUS za estetykę przyciągającą oko. Ten profil mnie po prostu relaksuje. Na miejscu powinno być tak samo, prawda? 😉

Wczorajszy wieczór na plaży ♥︎ ♥︎

Post udostępniony przez Apartamenty Fulinowo (@fulinowo)

3. W DRZEWACH – to apartamenty na drzewach w Nałęczowie. Mogę patrzeć i patrzeć na te zdjęcia. Ładne, z pomysłem. Ktoś ma dobre oko i ciekawie prowadzi ten profil.

4. Hotel Galery69 – znajdujący się w miejscowości Stawiguda koło Olsztyna. PLUS za estetykę. Dla mnie to instagramowe dzieło sztuki, czyli piękne zdjęcia, które wyróżniają się na tle innych.

#fire #on# stage #Worldorchestra #jazz #fesival #lake #Poland

Post udostępniony przez Hotel Galery69 (@hotelgalery69)

5. AccorHotels – konto grupy hotelowej, które powstaje przy udziale młodych artystów. Zdjęcia konkursowe prezentują się kapitalnie.


6. Puro Hotels – wciągający, ciekawy i niebanalny. „Don’t be a tourist, be a traveller.”

Day starts with the first cup of coffee. Luckily it’s on us. #purohotels #coffee

Post udostępniony przez PURO Hotels (@purohotels)


7. Bacówka Radawa & SPA – znalazła się w tym zestawieniu za profesjonalne prowadzenie konta, pokazujące cały przekrój atrakcji, których doświadczymy na miejscu.


I na koniec, już poza rankingiem, obiekt z Wielkiej Brytanii – Hotel Indigo York.